Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 1 luty
Urodzinowa playlista

Dobra muzyka to klucz do udanej imprezy. Widać to chociażby po weselach - gdy z głośników lecą znane i lubiane piosenki, parkiet rozgrzewa się do czerwoności. Większość krzeseł stoi pustych, a nawet jeśli ktoś siedzi, może z racji wiek to chociaż podryguje w rytm przeboju. Są takie piosenki, zwłaszcza te energiczne, skoczne, rytmiczne, które potrafią porwać do tańca i zabawy najbardziej oporne dzieci. Oprawa muzyczna urodzin jest zatem bardzo ważna. Nawet jeśli akurat nie trwają gry i zabawy taneczne, muzyka sącząca się w tle wprowadza dzieci w dobry nastrój, zatem takiemu przyjęciu nie grozi nuda.

Jak stworzyć urodzinową playlistę?

Playlista musi być dostosowana do wieku. Wiadomo - w pewnym wieku cieszą piosenki z bajek, w innym modne kawałki z YouTube, a jeszcze w innym kawałki ulubionego zespołu lub wykonawcy. Najlepiej przeprowadzić wywiad ze swoją pociechą i wspólnie wybrać poszczególne pozycje. Warto skupić się nie tylko na preferencjach solenizanta i zadbać, by pojawiły się różne typy muzyki, różni wykonawcy, a także piosenki z dziecięcych top list przebojów. Kolejnym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest dopasowanie charakteru piosenek do rodzaju uroczystości. Smutne, zawodzące i melancholijne piosenki, jakkolwiek lubione, powinny ustąpić miejsca piosenkom nieco radośniejszy, żywszym. W końcu to wyjątkowy dzień.

Jeśli istnieją możliwości, warto pokusić się o karaoke. Zabawa gwarantuje nie tylko lawinę śmiechu, ale także pozwala odkrywać talenty wokalne. Gości można podzielić na 2 drużyny, wyłonić jury, które będzie przyznawało punkty. Dla wszystkich uczestników warto przygotować drobne upominki.

Sposobów, by wykorzystać muzykę i uczynić atmosferę urodzin radośniejsza jest wiele - jeśli akurat goście nie mają ochoty tańczyć lub śpiewać, energiczne kawałki mogą towarzyszyć im podczas gier, rozmowy, dokazywania.