Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 19 grudzień
Książki dla przedziału wiekowego 10-16 lat

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent, bo może być zarówno głównym podarunkiem, jak też dodatkiem. W celu ułatwienia wyboru pozycji pod choinkę, wspólnie z wydawnictwem Zakamarki oraz Media Rodzina przygotowaliśmy spis najciekawszej literatury dla młodych czytelników.

REKOMENDACJE WYDAWNICTWA ZAKAMARKI:

Warte uwagi nowości:

- Jakob Wegelius, Małpa mordercy – niesłuszne wtrącenie do więzienia, oskarżenie o morderstwo i desperacka walka o przyjaźń oraz sprawiedliwość. Wiek: 12+, cena około 60 zł.

Dla szkolniaków (10-13 lat):

- Martin Widmark, Antykwariat pod Błękitnym Lustrem i inne z serii – to kolejna śledczo-przygodowa historia napisana przez autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, tym razem dla starszych dzieci, poruszająca problematykę współczesnego świata. Cena około 30 zł za sztukę.

- Frida Nilsson, Piraci Oceanu Lodowego – Siri wyrusza na ratunek swojej siostrze Miki, która zostaje porwana i zmuszona do niewolniczej pracy w kopalni. Rozłąka, podróż, odwaga, strach, napięcie i miks przeróżnych emocji. Cena około 40 zł.

- Frida Nilsson , Moja mama Gorylica – gorylica adoptuje Joannę z domu dziecka, a to dopiero początek… Abstrakcyjny humor, przy którym nie sposób się nudzić. Cena około 30 zł.

Dla młodzieży (13-16 lat):

- Anna Höglund, O tym można rozmawiać tylko z królikami – o trudnych emocjach nastolatków, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Cena około 30 zł.

- Jakob Wegelius, Legenda o Sally Jones – niezwykłe losy porwanej i sprzedanej gorylicy. Przejmująca opowieść o doświadczaniu dobra i zła. Cena około 40 zł.

REKOMENDACJE WYDAWNICTWA MEDIA RODZINA

Sprawdzone dla szkolniaków (10-13 lat)
- Kristina Ohlsson, Szklane dzieci – w domu Billie dzieją się podejrzane rzeczy, więc wraz z przyjaciółmi rozpoczyna poszukiwania poprzednich lokatorów, co doprowadza ją do skrywanych wydarzeń z przeszłości. Cena około 30 zł.
- Kerstin Gier, seria Silver – o dziwnych snach i ich powiązaniach z jawą. Cena około 40 zł za sztukę.
- Prune de Maistre, Mia i biały lew – album ze zdjęciami opowiadający historię Mii, które życie odmienia pojawienie się białego lwiątka, a ona sama przekonuje się o sile przyjaźni. Cena około 30 zł.
- Nele Neuhaus, Charlotte i koń marzeń – Charlotte kocha konie, ale po utracie ulubionego zwierzęcia rezygnuje z rozwijania pasji. Wszystko ulega zmianie, gdy wyjeżdża i poznaje konia innego niż wszystkie, które do tej pory spotkała. Cena około 30 zł.
- J.K. Rowling, Harry Potter i Czara Ognia: wyd. ilustrowane - czwarty tom o młodym czarodzieju, którego nie trzeba przedstawiać, wzbogacony 115 ilustracjami cenionego Jima Kaya. Cena około 80 zł.

Nowości dla szkolniaków (10-13 lat)
- Anca Sturm, dwie części książki Magiczny ekspres – o niezwykłej szkole w pociągu, przygodach i odkrywaniu sekretów. Cena około 40 zł za sztukę.
- Jessica Townsend, seria o Morrigan Crow - trzy tomy o przeklętej dziewczynce w świecie wyobraźni i czarnego humoru. Cena około 45 zł za sztukę.

Sprawdzone dla młodzieży (13-16 lat):
- Julia Biel, To nie jest, do diabła, love story – niebanalna historia miłosna o dwójce charakternych nastolatków. Cena około 35 zł.
- Melissa Albert, Hazel wood – wciągająca historia Alice, która wyrusza na poszukiwania porwanej mamy oraz samej siebie. Cena około 40 zł.
- Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, Trzy kroki od siebie – o miłości spotkanej na szpitalnym korytarzu. Cena około 35 zł.

Nowości dla młodzieży (13-16 lat):

- Anna Benning, Vortex. Dzień w którym rozpadł się świat – opowieść fantasy o przyszłości, zmutowanym świecie i niespodziewanych uczuciach. Cena około 40 zł.
- Emma Mills, Niemożliwa para – miłość, przyjaźń w humorystycznej powieści o losach trzech nastolatków. Cena około 35 zł.
- Veronica Roth, Wybrańcy - piątka nastolatków pokonuje przeciwnika, ale ich życie nie powraca do normalności. Czeka ich walka o przyjaźń i miłość. Cena około 45 zł.

Czytanie to aktywność dla mózgu, która go rozwija, a książki potrafią nas przenieść w zupełnie inne miejsce i zatracić się w nim – to taka odskocznia od rzeczywistości, szczególnie przydatna, gdy w życiu napotykamy przeciwności i problemy. Mamy nadzieję, że nasza lista z książkami okaże się dla Was pomocna, gdy rozpoczniecie poszukiwania świątecznych prezentów dla Waszych bliskich. Na stronie www.zakamarki.pl możecie aktualnie skorzystać z promocji do 30% taniej.