Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 1 luty
Impreza tematyczna - czy ma sens?

Urodziny, imieniny, firmowy event i inne imprezy grupowe czasem, niestety, kojarzą się z nudą. Dlaczego? Bo są przewidywalne, standardowe, trącą nudą - urodziny u kolegi prawie na pewno obędzie się w jego pokoju i oprócz grania na Playstation oraz drobnych przekąsek żadnych fajerwerków nie będzie. Imieniny babci? To samo - trzeba odbębnić te pare godzinek z rodziną przy stole i herbacie. Firmowy event? Samo gadanie. A gdyby tak to zmienić? Odczarować rzeczywistość i zrobić przyjęcie w specjalnej aranżacji?

Imprezy tematyczne uwielbiają nie tylko dzieci, choć w głównej mierze to one przenoszą się do świata fantazji. Większość z nich podczas organizacji urodzin wybiera tematyczną salę ze swoim ulubionym motywem bajkowym, zamawia tort z ulubionym bohaterem, a niektórzy posuwają się nieco dalej - zobowiązują swoich gości do przebrania się w odpowiednie stroje. A gdyby tak pójść ich śladem? Oczywiście, nam starszym przebieranie się za Elzę czy innej postaci „Krainy Lodu” nie koniecznie może się podobać, ale mamy przecież swoje marzenia, wyobrażenia jak powinna wyglądać nasza impreza. Jeden marzy, choć głowy pod wodę nigdy w życiu nie wsadzi, by zobaczyć dno morza - może zatem zamienić pomieszczenie, w którym odbędzie się przyjęcie w prawdziwe morskie dno dzięki niebieskiemu oświetleniu, tiulowym meduzom i połyskującym rybom zawieszonym pod sufitem, dekoracjom 3D, nastrojowej muzyce - i już mamy urodziny, które zostaną w pamięci gości. Inny marzy o safari - tu w stworzeniu odpowiedniego nastroju pomogą m.in. makiety roślin i dzikich zwierząt, jeszcze inny dzięki postaci Królowej i wielkich kart spełni swoje marzenie o Krainie Czarów.

Czy takie imprezy mają sens?

Zdecydowanie mają! Po pierwsze i najważniejsze dlatego, że taka impreza jest inna niż wszystkie - dla solenizanta jest spełnieniem marzeń, dla gości zaproszeniem do innego świata, doskonałego nastroju, szampańskiej zabawy. Po drugie - jak już zostało to wspomniane wcześniej - wydarzenie to na pewno zostanie w pamięci uczestników. A po trzecie - w przypadku eventów firmowych - taka impreza pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.

Jak zorganizować imprezę tematyczną?

Krok pierwszy - należy obmyśleć temat przewodni.

Krok drugi - należy wybrać pomieszczenie.

Krok trzeci - należy zaczarować przestrzeń własnoręcznie przy pomocy własnych lub wypożyczonych eksponatów i dekoracji lub skorzystać z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się oprawą eventową.