Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 20 styczeń
Test gier z marketu

Czas na test gier - jak wiecie uwielbiamy planszówki!

Co wpadło w nasze ręce?

1. Przewrotne żabki: Granna, cena około 30 zł, wiek 6+, liczba graczy 2-4, czas gry mniej więcej 20 minut - należy wylosować kolor żabki z okrągłych żetonów, następnie każdy z graczy otrzymuje po trzy żetony kwadratowe (i tyle zawsze musi mieć w ręce) i zaczynamy rozkładanie żabek na planszy aż do wyczerpania. Żabki skakają - odwracają się na drugą stronę zgodnie ze strzałkami na dokładanym żetonie i muszą strzec się przed wężem. Wygrywa ten, kto na koniec gry będzie miał więcej żabek w swoim kolorze. Prosta gra rodzinna.

2. Trzy po trzy: Granna, cena około 30 zł, wiek 5+, liczba graczy 2-4, czas gry mniej więcej 20 minut - planszę stanowi dziewięć czarno-białych kart, na rogach dokładamy losowe karty kolorowe zgodnie z potworkiem, a każdy gracz otrzymuje po 6 kart i start! Zasady podobne są do zabawy w kółko i krzyżyk - należy stworzyć kompatybilność poziomą, pionową lub przekątną. Za każdy komplet gracz otrzymuje żeton i ma jeszcze jeden ruch. Gdy nie zauważy, że utworzył punktowaną kompozycję, inny z graczy może zapunktować, wypowiadając słowa ,,Trzy po trzy''. Wygrywa gracz z największą ilością punktów. W zestawie są także karty do memory.

3. Fishing Game: cena około 30 zł, wiek 3+, liczba graczy 1-3, czas gry do 20 minut - gra zręcznościowa polegająca na łowieniu rybek. Po włożeniu baterii włącza się muzyka, rybki otwierają pyszczki i skaczą, trzeba je złapać przez zaczepienie wędki. Można grać na dwa sposoby: kto najszybciej wyłowi rybki w swoim kolorze lub kto jako pierwszy wyłowi najwięcej rybek niezależnie od barwy.

Gry znajdziecie w marketach typu Carrefour, ale też w sklepach z zabawkami (np. Smyk), sklepach internetowych, księgarniach, czy salonach Empik.

Tutaj pokazujemy, jak gramy: