Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 6 październik
Przyjęcie urodzinowe dla nastolatka

Wiek nastoletni nie jest łatwym okresem w rozwoju, gdy młody człowiek jeszcze nie stał się dorosły, ale nie jest już dzieckiem i poszukuje siebie, przeżywa często skrajne emocje. Nastolatki szukają potwierdzenia własnych wartości, autorytetów, zainteresowań, chcą przynależeć do jakiejś grupy, stawiają na ekstremalne wyzwania.

Chcąc zorganizować przyjęcie urodzinowe dla nastolatka, które będzie wyjątkowe i sprawi mu niezwykłą radość, warto sprawdzić jakiego rodzaju imprezy są właśnie na topie, czym interesuje się starsze dziecko, w jakich klimatach dobrze się czuje, gdzie i w jaki sposób może najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Poniżej lista najczęściej wybieranych pomysłów.

  1. Przyjęcie urodzinowe w domu - popularne niegdyś domówki, za sprawą pandemii wróciły do łask. Urodziny w gronie zaufanych przyjaciół, zorganizowane w klimacie ulubionego filmu, mogą być genialnym pomysłem na spędzenie czasu. Wystarczy wypożyczyć odpowiednie dekoracje, przygotować urodzinowe akcesoria, zaserwować pyszne przekąski. Można też zorganizować domowe tańce w towarzystwie ulubionej muzyki.
  2. Impreza na łonie natury - grill lub ognisko na plaży, w parku, na leśnej polanie, czy nad jeziorem dla solenizantów lubiących kontakt z przyrodą będzie genialnym pomysłem na spędzenie urodzin.
  3. Paintball, lasergames, strzelnica, pokoje zagadek - wybór drużyny i rywalizacja na arenie - gdy nastolatek uwielbia gry komputerowe, rosnącą adrenalinę i ruch z ogromną przyjemnością właśnie w taki sposób spędzi swoje urodziny.
  4. Wyprawa na quadach czy rajd po torze wyścigowym samochodem ucieszy każdego miłośnika motoryzacji i silnych emocji. Taka forma spędzenia urodzin może być zarówno prezentem, jak i sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi.
  5. Bilet na wydarzenie kulturalne - uczestnictwo w koncercie ulubionego zespołu, pójście na długo wyczekiwany spektakl w teatrze czy na ciekawą wystawę w muzeum to niebanalna forma spędzenia urodzinowego dnia.

Urodziny nastolatka to wyzwanie, ale wcale nie trzeba się go bać!