Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 8 grudzień
Polecane książki dla maluszków.

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent, bo może być zarówno głównym podarunkiem, jak też miłym dodatkiem. W celu ułatwienia wyboru pozycji pod choinkę, wspólnie z wydawnictwem Zakamarki oraz Media Rodzina przygotowaliśmy spis najciekawszej literatury dla młodych czytelników.

Do was należy decyzja czy kupicie sprawdzone książkowe hity czy odkryjecie nowości wydawnicze.

Z książkowego prezentu ucieszy się każdy maluszek, przede wszystkim dlatego, że książki łączą i nie ma dla mnie wspanialszego widoku niż wtulony maluch przeglądający książeczkę.

REKOMENDACJE WYDAWNICTWA ZAKAMARKI:

Zakamarkowe topowe serie:

- Gunilla Bergström, seria o Albercie Albertsonie – o dorastaniu i świecie z perspektywy dziecka. Wiek: 3+. Cena pojedynczej książki około 25 zł, cena serii (18 książek) około 450 zł. Najnowszy tytuł to Niech żyje tata Alberta! opowiadający o urodzinach rodzica i problemach z wyborem prezentu.

Warte uwagi nowości:

- Barbro Lindgren, Opowieść o staruszku i psie – o samotności, odrzuceniu i prawdziwej przyjaźni. Wiek: 3+, cena około 30 zł.

- Emma Adbåge, Zamek – dziecięce emocje z urodzinowym motywem w tle, o dawaniu i posiadaniu. Wiek: 3+, cena około 30 zł.

Dla maluszków (2-3 latka):

- Corinne Dreyfuss, Gili gili – słówka z ostatniej chwili – twórca zabawa słowem dla najmłodszych. Cena około 30 zł.

- Lotta Olsson, Auto robi brum i inne z serii – kartonowe książki o tym, co nas otacza. Cena około 20 zł za sztukę.

- Eva Susso, Binta tańczy i pozostałe z trylogii – nauka sylab, rytmów i ruchów. Cena około 25 zł za sztukę.

- Ramona Bădescu, Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem i inne z serii – o smutkach i radościach w życiu sympatycznego słonia ogrodowego. Cena około 30 zł za sztukę.

- Eva Eriksson, Mela na rowerze – o bezpieczeństwie podczas jazdy. Cena około 25 zł.

REKOMENDACJE WYDAWNICTWA MEDIA RODZINA

Sprawdzone dla maluszków (2-3 latka):
- Alexander Steffensmeier, Matyldo, niedługo święta! – ulubienica dzieci krowa Matylda oczekuje na Boże Narodzenie i wprowadza w świąteczny klimat. Cena około 12 zł.
- Anita Głowińska, Kicia Kocia. Gdzie jest szczurek? – poszukiwania pluszowego szczurka, do otwarcia 57 okienek. Cena około 30 zł.
- Quentin Gréban, Kiedy dorosnę… – o dziecięcych marzeniach i planach na przyszłość. Cena około 30 zł.
- Lars Klinting, Kastor uprawia fasolkę – kreatywny bóbr zabiera się za prace w ogrodzie i zaraża swoimi zainteresowaniami. Cena około 20 zł.

Nowości dla maluszków (2-3 latka):
- Anita Głowińska, Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta – odkrywanie świątecznych tradycji ze znaną i lubianą Kicią Kocią. Cena około 35 zł.
- Anita Głowińska, Akademia Kici Koci. Dzień z dziadkiem – nauka angielskiego z Kicią Kocią i dziadkiem. Cena około 30 zł.
- Chris Ferrie, Osiem małych planet – zgłębianie tajemnic planet Układu Słonecznego, czyli edukacja i zabawa w jednym. Cena około 30 zł.

Miłego czytania!