Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 1 luty
Planowanie przyjęcia: lista gości i zaproszenia

Planowanie przyjęcia: lista gości i zaproszenia - jak się do tego zabrać?

Organizacja przyjęcia nie jest łatwa ani w przypadku, gdy organizujemy je od początku do końca sami, ani w przypadku, gdy zlecamy je firmie zajmującej się planowaniem przyjęć i po naszej stronie zostaje minimum wkładu (konsultacje i ustalenia również zajmują dość sporo czasu). Tym, co musimy ustalić zaraz po tym, gdy zdecydujemy się kto będzie zajmował się wszystkimi kwestiami, gdzie odbędzie się przyjęcie, jest sporządzenie listy gości i dostarczenie zaproszeń.

1. Sporządzanie listy gości.

Najpierw lista jest bardzo długa. To naturalne. Znajduje się na niej cała bliższa i dalsza rodzina, pół podwórka, pół klasy i znajomi z różnych warsztatów, ognisk, kółek zainteresowań. Rzadko kiedy mamy warunki idealne, by wszyscy z listy mogli zostać zaproszeni, trzeba zatem przejść do najtrudniejszego momentu, do jej ograniczenia. Klucz dobierania gości u każdego jest inny - jedni kierują się empatią, inni zasadami savoir-vivre, jedno dziecko chce spędzić dzień z przyjaciółmi, drugie chce zaprosić osoby, które mniej zna. Może zdarzyć się, że ktoś z gości z jakiś przyczyn nie będzie mógł uczestniczyć i nie potwierdzi przybycia, warto mieć wtedy listę rezerwową.

2. Zaproszenia - przygotowanie i dostarczenie.

W dobrym tonie jest poinformowanie zaproszonych gości na piśmie o tym, kiedy, gdzie i o której odbędzie się przyjęcie. W pierwszej kolejności zatem decydujemy - zaproszenia gotowe czy samodzielnie robione? Jeśli kupione, wybieramy się do sklepu stacjonarnego i spośród dostępnych ofert wybieramy te, które małemu solenizantowi najbardziej przypadły do gustu lub zamawiamy w internecie. Jeśli mamy zapas czasu i decydujemy się robić zaproszenia samodzielnie, potrzebujemy tylko kolorowych kartek, ozdób, kleju i nożyczek. Zaproszenia zapakowane w koperty warto wręczyć, w miarę możliwości, osobiście.