Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 25 listopad
Pierwsze urodziny dziecka - pomysły na organizacje

Pierwsze urodziny dziecka - pomysły na organizacje

Pierwsze urodziny dziecka to ważny dzień dla całej rodziny - mały człowiek, który w niej się pojawił, ukształtował ją na nowo, zmienił ją na zawsze. W tym dniu rodzice przeżywają szczególnie emocje, pragną, by przyjęcie się udało.

Jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka i jak się do nich dobrze przygotować?

Pierwszą w kolejności rzeczą, jaką powinniśmy się zająć, jest lista gości. Maluch nie lubi hałasu i tłumów, zatem warto zadbać o to, by grono zaproszonych gości nie było za duże - wystarczą członkowie najbliższej rodziny.

W zależności od tego, ilu będzie gości i jak wielką dostępną przestrzenią dysponujemy, wybieramy miejsce urodzin. Idealne jest zacisze domowe, gdzie wszystko mamy pod ręką i gdzie z łatwością można dostosować się do preferencji małego solenizanta.

Ale jeśli wybór rodziców padł na restaurację, warto wybrać taką, która posiada odpowiednie zaplecze np. do przewijania i karmienia dziecka.

Niezależnie od tego, gdzie odbędzie się impreza, warto udekorować pomieszczenie. Maluszek na pewno ma już ulubione bajki czy książeczki, warto zatem, by pojawiły się ozdoby ze znanymi mu motywami czy to na ścianach, nad stołem czy na samym stole. Urodzinowe dekoracje i akcesoria (różnego rodzaju czapeczki, śmieszne okulary), które niewątpliwie wzbogacą przyjęcie, można kupić lub wypożyczyć.

Kolejną istotną kwestią są przekąski - o ile z zaproszonym gośćmi raczej nie powinno być kłopotu, o tyle należy zadbać, by maluch otrzymał raczej proste przegryzki, które chwyci w rączkę i bez problemu zje na przykład kawałki owoców, zdrowe ciasteczka.

Podczas organizacji pierwszych urodzin ważne jest bezpieczeństwo i komfort dziecka.

Można ten czas spędzić na wspólnym puszczaniu baniek, krótkiej sesji fotograficznej, można zorganizować losowanie przedmiotów (różaniec, kieliszek, książka, pieniądze), wykonać odcisk stopy lub rączki maluszka bądź też przygotować kapsułę czasu.