Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 1 luty
Pieniądze w prezencie?

Kiedyś podarowanie pieniędzy w prezencie urodzinowym wprost nie mieściło się w głowie. Ale kiedyś nie było takiego dobrobytu jaki mamy obecnie - w sklepach na każdej półce leży tyle towaru i taka jego różnorodność, że aż w głowie się kręci. Dawniej, czyli w latach poprzedzających lata 90-te, z reguły każdy miał określone potrzeby. Dziś nierzadko na pytanie: „Co chciałbyś/-ałabyś dostać na urodziny?” pada odpowiedź: „Nie wiem, wszystko mam”. Tym właśnie, którzy nie mają jasno sprecyzowanych życzeń najlepiej podarować pieniądze.

Czy każdy obdarowany ucieszy się z takiego prezentu?

Większość na pewno. Dziecko, nastolatek, a także część dorosłych z pewnością ma lub szybko ułoży plan co za otrzymaną kwotę kupić. Mogą jednak trafić się osoby, które nie będą zadowolone z faktu otrzymania banknotu ze znakiem wodnym. Pieniądze w kopercie potraktują jako prezent praktyczny, bezduszny, z cyklu „pójście na łatwiznę”. Może się także zdarzyć, że otrzymaną kwotę odbiorą jako za niską, za wysoką.

Jak uniknąć niezręcznej sytuacji?

Najprościej zapytać. Z naszych obserwacji wynika, że pieniądze w prezencie urodzinowym w gronie rodzinnym to prezent doskonały. Natomiast przyjaciołom, znajomym czy starszym osobom lepiej podarować prezenty rzeczowe.

Jak zapakować pieniądze?

Standardowo w kopertę. By opakowanie nie było sztampowe i nudne, można ją ozdobić - przydadzą się tutaj koronki, wstążki, sztuczne kwiaty. Można też skorzystać z podpowiedzi w internecie - zapakować banknoty do słoika wypełnionego płatkami kwiatów, włożyć do jasnych balonów razem z cekinami lub zdać się na własną inwencję.