Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 8 grudzień
Książki dla dzieci 4-10 lat

Książki na prezent

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent, bo może być zarówno głównym podarunkiem, jak też dodatkiem.

W celu ułatwienia wyboru pozycji pod choinkę, wspólnie z wydawnictwem Zakamarki oraz Media Rodzina przygotowaliśmy spis najciekawszej literatury dla młodych czytelników.

Sprawdzcie co ciekawego można podarować dziecku.

REKOMENDACJE WYDAWNICTWA ZAKAMARKI:

Zakamarkowe topowe serie:

- Rose Lagercrantz, seria Dunia i Frida – o szkole, przyjaźni i uczuciach; wartościowa treść i przystępna forma. Wiek: 6+. Cena jednej książki około 25 zł, cena serii (6 książek) około 130 zł.

- Martin Widmark, seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – akcja i intrygujące zagadki. Wiek: 6+. Dostępna forma komiksowa (Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy) w cenie około 40 zł za egzemplarz. Cena pojedynczej książki około 25 zł, cena całej serii (28 książek) około 700 zł. Najnowsza Tajemnica Detektywa, w której niejaki Torkel Knot pojawia się w miasteczku po włamaniu do muzeum i kradzieży cennego obrazu w celu rozwiązania sprawy, jednak nie budzi zaufania Lasse i Mai, którzy podejmują własne śledztwo.

Warte uwagi nowości:

- Anders Sparring, Rodzina Obrabków i urodzinowy skok – zabawna opowieść o pewnej specyficznej rodzinie, o urodzinach, wartościach, różnicach i marzeniach. Wiek: 6+, cena około 30 zł.

- Jakob Wegelius, Małpa mordercy – niesłuszne wtrącenie do więzienia, oskarżenie o morderstwo i desperacka walka o przyjaźń oraz sprawiedliwość. Wiek: 12+, cena około 60 zł.

- Barbro Lindgren, Opowieść o staruszku i psie – o samotności, odrzuceniu i prawdziwej przyjaźni. Wiek: 3+, cena około 30 zł.

- Emma Adbåge, Zamek – dziecięce emocje z urodzinowym motywem w tle, o dawaniu i posiadaniu. Wiek: 3+, cena około 30 zł.

Dla przedszkolaków (4-6 lat):

- Jujja Wieslander, Mama Mu na zjeżdżalni i inne z serii – o krowie potrafiącej się bawić. Cena około 30 zł.

- Pija Lindenbaum, Nusia i wilki i inne z serii – o zagubionej dziewczynce, strachu, odwadze i wyobraźni. Cena około 30 zł.

- Astrid Lindgren, Pippi w parku (i inne o Pippi) – nieznana wcześniej w Polsce historia Pippi Pończoszanki i jej przyjaciół, którzy wyruszają do stolicy Szwecji.

Cena około 30 zł.

- Åsa Lind, Piaskowy Wilk i pozostałe z trylogii – połączenie realnego świata i fantazji w formie niezależnych rozdziałów. Cena około 30 zł.

- Lotta Olsson, Dziwne zwierzęta i inne z serii – konkurs na najdziwniejsze zwierzę, ukazanie różnic urozmaicone ciekawostkami. Cena około 35 zł.

Dla wczesnoszkolniaków (7-10 lat):

- Eva Susso, Sto porad dla nieśmiałych i pozostałe z trylogii – nieśmiałość, odwaga, emocje, przyjaźń i nawet zakochanie, a to wszystko w centrum Paryża. Cena około 25 zł za sztukę.

- Moni Nilsson, Przygody w Raju: Najlepsi przyjaciele – opowieść o dwójce przyjaciół, trochę na wesoło, trochę na poważnie. Cena około 20 zł.

- Moni Nilsson, Tsatsiki i Mamuśka – o dorastaniu w zwykłości i niezwykłości jednocześnie. Cena około 30 zł.

REKOMENDACJE WYDAWNICTWA MEDIA RODZINA

Sprawdzone dla przedszkolaków (4-6 lat):
- Wojciech Widłak, seria Pan Kuleczka – pogodne i ciepłe opowiadania, w których Pan Kuleczka opiekuje się trójką niezwykłych przyjaciół: kaczką Katastrofą, psem Pypeciema także muchą Bzyk-Bzyk. Cena około 25 zł za sztukę.
- Christian Tielmann, Mądra Mysz. Maks zimą – przygody Maksa podczas ferii zimowych. Cena około 10 zł.
- Sven Nordqvist, Pettson i Findus. Niezwykły Święty Mikołaj – świąteczna opowieść o przyjaźni staruszka i kota. Cena około 35 zł.
- Sven Nordqvist, Pettson i Findus. Goście na Boże Narodzenie - o magii świąt i dobrych uczynkach w roli głownej ze staruszkiem Pettsonem i kotem Findusem. Cena około 25 zł.
- Karina Schaapman, Mysi domek. Sam i Julia – o tym, że w przyjaźni odmienność nie ma żadnego znaczenia. Cena około 35 zł.

Sprawdzone dla wczesnoszkolniaków (7- 10 lat):
- Jørn Lier Horst, seria Operacja – o działalności dwójki młodych norweskich detektywów i ich psa. Cena około 25 zł za sztukę.
- Barbara Kosmowska, Tru – o zajączku, który naprawiał zajęcze serca… Cena około 30 zł.
- Sam Copeland, Charlie zmienia się w kurczaka – o chłopcu z niecodzienną mocą: umiejętnością przeobrażania się w zwierzęta. Cena około 30 zł.
- Nina Dulleck, Uwaga, pająki! Jak pozbyć się strachu przed pająkami – o przełamaniu strachu przed wielonożnymi stworzonkami. Cena około 30 zł.

Nowości dla wczesnoszkolniaków (7-10 lat):
- J.K. Rowling, Gwiazdkowy Prosiaczek pozycja nominowana do TOP listy produktów portalu Moje Urodziny, powieść o wyjątkowej więzi chłopca i jego przytulanki. Cena około 40 zł.
- Riina i Sami Kaarla, Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom – o przebojowej dziewczynce i jej perypetiach w towarzystwie zwierząt. Cena około 25 zł.
- ThiLO, Sherlock Junior i bezgłowy goniec – seria detektywistyczna i nauka angielskiego jednocześnie. Cena około 25 zł.
- J. K. Rowling, Ikabog - o nadziei, przyjaźni i ratowaniu świata. Cena około 50 zł.

Czytanie to aktywność dla mózgu, która go rozwija, a książki potrafią nas przenieść w zupełnie inne miejsce i zatracić się w nim – to taka odskocznia od rzeczywistości, szczególnie przydatna, gdy w życiu napotykamy przeciwności i problemy. Mamy nadzieję, że nasza lista z książkami okaże się dla Was pomocna, gdy rozpoczniecie poszukiwania świątecznych prezentów dla Waszych bliskich. Na stronie www.zakamarki.pl możecie aktualnie skorzystać z promocji do 30% taniej.