Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 30 listopad
Gry dla dwóch osób, planszówki i karciane inspiracje

Planszówki dla duetów – propozycje.

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu bez użycia elektroniki, są mocną alternatywą dla gier komputerowych. Dają możliwość zintegrowania się, poznania swoich współgraczy i postawienia siebie w nowych sytuacjach, podjęcia niecodziennych wyzwań. Planszówki idealnie sprawdzą się podczas jednego z jesiennych wieczorów, weekendowej nudy, długiej podróży samochodem bądź pociągiem, a nawet podczas przyjęcia urodzinowego (lub innego). To także dobra opcja na prezent – z takiego podarunku powinien ucieszyć się praktycznie każdy, kto choć trochę lubi rywalizację.

Jakie są najlepszy gry planszowe i karciane dla dwóch osób?Na rynku wybór pozycji jest ogromny. Przedstawiamy zestawienie top 15 gier planszowych dla dwóch (lub więcej) graczy:

1 .Memory (2-4 osób, od 3 lat) od 10 zł

Jedna z najbardziej znanych gier, w setkach wariantów. Znajdź dwa takie same obrazki i ćwicz pamięć. Można bawić się już z maluszkami, czy jest ktoś kto nigdy nie grał w Memory?

2.Pędzące żółwie (2-5 osób, od 5 lat) ok 30 zł Egmont

Rewelacyjna gra rodzinna, zasady można poznać w 3 minuty i grać godzinami. Doprowadź swojego żółwia do mety, wskakuj na plecy innych a czasem cofnij się aby szybciej iść do przodu. Super zabawa, tylko nie ujawniajcie koloru swojego żółwia albo, że jesteście trawą. (taaaakkkk...trawa tylko komplikuje gre kolorowych bohaterów)

3. Kotobirynt (1-4 osób, od 6 lat) ok 30 zł Rebel

Koty i labirynty. Znajdź dom dla kota, coś dla fanów miaaaaauuuuczących zwierzaków.

4. Uno (2-4 osoby, od 7 lat) ok 30 zł AMIGO Spiel

Kolejny hit, karciana gra, świetna na podróże. Pozbądź się wszystkich swoich kart, krzyknij Uno! gdy masz jedną kartę. Szybkie zasady do poznania i mnóstwo taktyk do przetestowania

5. Superfarmer (2-4 osoby, od 7 lat) ok 50 zł Granna

Gra tak losowa, że aż nie mogę uwierzyć jak przyjemna jest. Rzuć koścmi i zdobywaj kolejne kury, owce, świnie, krowy a nawet konia. Bądź czujny, na sześcianach chowa się też wilk i list. Świetny sposób na ćwiczenie podstaw matematyki, szybkie dodawanie i mnożenie przez 2. Nawet młodsze dzieci sobie poradzą. My graliśmy już z 5 latkami. Niestety wyrzucenie wilka gdy dziecko już prawie wygrywało może spowodować nagłe zmiany nastroju i rozpoczęcie gry niemal od nowa.

6.Duszki (2-8 osób, od 8 lat) ok 40 zł Egmont

Uuuuu... ćwicz spostrzegawczość i jak najszybciej złap przedmiot.

7.Sen (2-5 osób, od 8 lat) ok 30 zł Nasza Księgarnia

Gra piękna wizualnie, podglądaj sny. Krótka 20 minutowa rozgrywka.

8.Wsiąść do Pociągu (2-5 osób, od 8 lat) od ok 100 zł Rebel

Gra występuje w kilku wariantach. Wybierzesz podróż po Europie czy dookoła Świata? Tutaj przyda się stół i trochę więcej czasu (min 40 minut) Zbuduj najdłuższą trasę i zrealizuj zadania z wylosowanych kart. Sprawdź swoją strategie. Polecamy jedną rozgrywkę próbną i pomoc młodszym graczom. Super zabawa i trochę matematyki - która, trasa się bardziej opłaca...

9.Zupka Chińska (2-5, od 8 lat) ok 50 zł Rebel

Karciana gra w mieszanie smaków i punktów. Ciekawe opakowanie.

10.Odjechane jednorożce (2-8 osób, od 14 lat) ok 70 zł Rebel

Pamiętam jak przejechałam pół miasta aby kupić ostatni egzemplarz rok temu. Młodzież gre uwielbia, nie wiem czy to magia jednorożców czy jest tam jakiś sekret, którego nie poznałam. Gra z negatywną interakcją, dokuczaj i bądź złośliwy... Nie dla mnie, kilka razy rodzinnie zagraliśmy. Jednak gra od roku w domu i nadal często ląduje w plecaku na wszelkie wyjazdy. Uwaga! Gra nie zawiera przebrania jednorożca :)

11. Gra karciana Wirus - (2-4 osoby, od 8 lat) ok 20 zł Muduko

Super! Nasz kolejny rodzinny hit. Zasady poznacie w 3 minuty. Zdobądź 4 zdrowe organy i wygraj :) łatwe. Walcz z wirusami, zaszczep się i daj wirusy innym, możesz też przeszczepić organ. Tematyka dyskusyjna w obecnych czasach ale gra się świetnie.

Kolejne gry, które testujemy:

10.Unmatched (2-4 osoby, od 9 lat)

11.List Miłosny (2-6 osób, od 10 lat)

12.Splendor (2-4 osób, od 10 lat)

13.Milionerzy (2-4 osób, od 12 lat)

14.Calico (1-4 osób, od 12 lat)

I wiele, wiele innych. Przy wyborze rozrywki zawsze pamiętajcie o grach planszowych! Poza sklepami stacjonarnymi i internetowymi, aktualnie funkcjonuje wiele miejsc, w których rozmaite planszówki możecie wypożyczyć za niewielką opłatą – to korzystne rozwiązanie, kiedy danej gry nie chcecie posiadać na własność lub macie ochotę przetestować ją przed zakupem.

Miłej zabawy!

aaaa PS...artykuł opiera się na naszych własnych doświadczeniach i nie jest wspierany przez żadnego z producentów gier. To nasza własna miłość do gier bez prądu ;)

PS 2. Porady i krytykę naszej listy chętnie przyjmiemy. Nowe inspiracje też.