Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 1 luty
Książki na chrzest 2022

Chrzest to pierwszy z sakramentów przyjmowany przez chrześcijanina. Obmycie wodą symbolizuje koniec starego i początek nowego sposobu życia - podczas aktu zostaje zawarte przymierze z Bogiem - zostają odpuszczone grzechy, a ochrzczony zostaje zobowiązany do prowadzenia życia ucznia i dawania świadectwa. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszą (przeważnie) dziecku rodzice, rodzice chrzestni i inni członkowie najbliższej rodziny. Pragnąc uczcić tę podniosłą chwilę przynoszą prezenty.

Jakie prezenty warto podarować z okazji chrztu?

Zwykle są to przedmioty o charakterze pamiątkowym tj. biżuteria, dewocjonalia (różaniec, obrazek), albumy do zdjęć, książki.

Jakie książki warto podarować?

Utarło się, że jeśli podarunkiem jest książka, to musi być Biblia. W ofertach wielu księgarń i sklepów z dewocjonaliami można znaleźć pięknie wydane (okładka twarda z gąbką, papier kredowy, wysoka jakość druku) święte księgi stworzone z myślą o dzieciach, z kolorowymi ilustracjami, w przystępny sposób opisujące i wyjaśniające najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu. Biblia nie jest jedyną wartą uwagi pozycją. Są też inne np. „Jestem Dzieckiem Bożym”, które równie dobrze wprowadzą dziecko w świat wiary, zawierające np. „urocze wiersze i opowiadania, myśli o rodzinie, księgę imion, fragmenty Pisma Świętego, obszerne cytaty z liturgii chrzcielnej, a nawet wywiad z księdzem, który odpowiada na szereg pytań rodzących się w związku z przyjmowaniem sakramentu Chrztu świętego”. Wybierając książkę na prezent warto zwrócić uwagę na personalizowane książki - pouczająca lektura wzbogacona o zdjęcia dziecka, szczyptę faktów dotyczących jego życia to wspaniały upominek dla chłopca i dziewczynki, a także dla ich rodziców.

O czym nie można zapomnieć darując książkę?

O specjalnej dedykacji. Może być napisana odręcznie (po latach widok liter kreślonych przez ukochaną babcię wywołuje wzruszenie), a może być grawerowana na cieniutkiej blaszce.