Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 17 luty
Kosztowne prezenty na Komunię – o czym pamiętać?

Od kiedy pamiętamy, wybór odpowiedniego prezentu stanowi dla wielu nie lada wyzwanie. Często sięgamy po najprostsze rozwiązanie, czyli wręczenie pieniędzy, z których zainteresowany sam sobie zrobi użytek. Jednak co wówczas, gdy wiemy, iż zamiast pieniędzy, sprawimy komuś większą radość, kupując mu wymarzony przedmiot?

Jedną z imprez okolicznościowych, która jest odpowiednia na spełnianie marzeń, jest Pierwsza Komunia Święta. Decydując się na realizację czyjegoś marzenia, zwłaszcza jeśli zamierzamy przeznaczyć na ten cel większą kwotę pieniędzy, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach: prezent powinien być dopasowany do wieku obdarowanego, nie powinien się dublować oraz nie powinien angażować na przyszłość osób trzecich - w tym przypadku rodziców. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku powinna być zwykła rozmowa z zainteresowanymi w celu sprecyzowania aktualnych potrzeb dziecka oraz wykluczenie powtórzenia się prezentu. Kto lepiej niż rodzice wie, o czym marzy ich pociecha lub z jakim prezentem oni sami mogą mieć później problem?

Wśród najczęściej wybieranych na tę okazję prezentów czołówkę zajmują: tablet, smartfon, laptop, konsola do gier i aparat fotograficzny. O ile w przypadku laptopa i aparatu fotograficznego (gdy takie są zainteresowania młodego człowieka) nie powinno być dodatkowych obciążeń dla rodziców, to w przypadku telefonu lub sprzętu do grania mogą pojawić się następujące obiekcje:

- Telefon dla osoby w tak młodym wieku nie powinien być z najwyżej półki, gdyż zachodzi niebezpieczeństwo kradzieży lub dziecko może go po prostu zgubić, lub zniszczyć - co w tych przypadkach powinno rozwiązać ubezpieczenie. Dodatkowo powinniśmy przemyśleć kwestię kosztów za korzystanie z usług, która pozostanie po stronie rodziców. Wybór telefonu na kartę wydaje się dobrym rozwiązaniem, aby pozostawić rodzicom decyzję co do wydatków, jakie będą ponosić za jego użytkowanie.
- Wszelkiego rodzaju sprzęt do grania powinien być konsultowany z rodzicami, gdyż często zwyczajnie nie życzą sobie, aby ich dziecko poświęcało swój czas na gry.

Czasy, w których żyjemy, zmuszają nas do ciągłego korzystania z elektroniki, co już wystarczająco długo trzyma nasze dzieci przed monitorami. W tym przypadku prezenty, które zachęcą dzieci do aktywnego spędzania czasu, wydają się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Ośmiolatki to istoty tryskające energią, więc sprzęt sportowy może być naprawdę dobrym pomysłem. Wśród sportowych podarunków, odkąd pamiętamy, pierwsze miejsce zajmuje rower. Poza ceną, która jest przystępna dla większości, rower jest często przedmiotem, którego zakup dla dziecka pozwoli całej rodzinie na wspólne spędzanie czasu aktywnie. Dodatkowo jest to wciąż najpopularniejszy środek transportu. Hulajnoga, rolki, deskorolka, trampolina też oderwie młodzież od ekranu, a wolny czas spędzi zdrowo. W rankingu upominków komunijnych występuje też quad, jednak jest to już na tyle drogi prezent, że warto zastanowić się, czy nie będzie to przesadą dla tak młodej osoby. Poza względami bezpieczeństwa, istotne jest również miejsce na jego przechowanie, jak i ograniczone możliwości terenowe korzystania z tej atrakcji.

Jeśli chcesz, aby Twój prezent był wyjątkowy, a zamierzasz przeznaczyć na niego większą kwotę pieniędzy, to skonsultuj zakup z rodzicami, aby wspólnie podjąć najlepsze dla obdarowywanego decyzje.