Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 16 marzec
Komunia w domu czy w lokalu?

Nie istnieje poradnik techniczny, w pytaniach i odpowiedziach jak przygotować się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Jednak podstawowe pytanie to: robić przyjęcie komunijne w lokalu, czy w domu?
Na pewno wybór pierwszej opcji to rozwiązanie wygodniejsze. Druga opcja to niższe koszta oraz typowo rodzinna atmosfera przyjęcia. Skłaniam się ku twierdzeniu, że wybór restauracji będzie się wiązał z lepszym przeżywaniem samej uroczystości przez rodziców (mniej bieganiny, więcej czasu) i w tej kwestii na pewno wygrywa lokal. Jeśli będzie kameralny i skromny na pewno uda się w nim wytworzyć odpowiednią aurę. Jeśli jednak jesteśmy na to przygotowani, można zrobić przyjęcie w domu. Ostatnio  świetnie się sprawdza przyjęcie w formie szwedzkiego bufetu - zwłaszcza w mieszkaniu w bloku lub na świeżym powietrzu w ogrodzie (gdy posiadamy dom). Oczywiście, aby zyskać czas, można wcześniej poprosić o pomoc. Babcie chętnie pomogą w przygotowaniu części potraw, a wtedy przyjęcie zrobi się niemal „samo”.


Pada równie częste pytanie: co z prezentami? Dobrą zasadą wydaje się rozwiązanie z prezentami wyłącznie związanymi z uroczystością. Książki religijne, pamiątki i tak dalej. Jeśli członkowie rodziny bardzo chcą dać coś jeszcze, może forma „skarbonka” Was zainteresuje - to rozwiązanie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w lokalu. Do wspomnianej skarbonki uczestnicy będą mogli wrzucać pieniądze, a za zebraną sumę można kupić dziecku jeden, duży wymarzony prezent. Każda rodzina to jednak inne tradycje, oczekiwania, przyzwyczajenia.


Tak więc drodzy rodzice! Życzymy Wam przede wszystkim spokoju ducha i zachowania zdrowego rozsądku w przygotowaniach. Pamiętajcie, co w tym dniu powinno być najważniejsze, niezależnie od tego, którą z opcji świętowania wybierzecie.