Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 11 luty
Gry planszowe na urodzinach

Gry planszowe na urodzinach - czy to dobre rozwiązanie?

Pomysłów na to, by w niebanalny sposób spędzić urodziny w gronie rodzinnym i znajomych jest mnóstwo. W zasadzie ograniczeniem jest przestrzeń, w którym odbywa się przyjęcie. I być może niektórych czytających w tym momencie zaskoczymy, jednym z takich pomysłów są…gry planszowe! Tak, planszówki przeżywają swój renesans - powróciły, by bawić, pozwalać się lepiej poznać, uatrakcyjniać czas.

Gry planszowe zapełniły sklepowe półki - wśród nich są gry strategiczne, rodzinne, logiczne, fantasty - sf, zręcznościowe. Jak wybrać grę idealną na urodzinowe przyjęcie? Podpowiadamy:

1. Gra planszowa powinna obejmować tematykę i mieć formę rozgrywki najbardziej lubianą przez gości.

2. Planszówka powinna być w wersji umożliwiającej grę wielu osobom - zaangażowanie wszystkich gości to klucz udanej zabawy.

3. Idealna gra nie powinna zajmować dużo miejsca - gracze powinni skupić się dookoła planszy przy stole lub na podłodze.

4. Zasady gry powinny być proste i nieskomplikowane.

„Ucho króla”, „Tajniacy”, „Podaj dalej”, „Mamy szpiega”, „Kim jestem?”, „Eksplodujące kotki” - to tylko część tytułów popularnych gier. Jak już wspomnieliśmy, gry planszowe przeżywają swój wielki powrót i naprawdę jest w czym wybierać. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto sprawdzić listy bestsellerów, poczytać opinie o wybranych tytułach i wybrać tę, która zagwarantuje wszystkim masę śmiechu i dobrą zabawę.