Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 7 październik
Gdzie zorganizować urodziny dziecka w czasie pandemii ?

Pandemia przeorganizowała życie społeczne nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Wprowadzane cyklicznie obostrzenia i reżim sanitarny mają za zadanie ograniczenie kontaktów i skupisk ludzkich, a w efekcie przenoszenia wirusa drogą kropelkową i za pomocą dotyku tych samych przedmiotów. To oznacza czasowe zamknięcie m.in. placów i pokojów zabaw, sal urodzinowych, figlogajów i wszelkich placówek, gdzie dotychczas dzieci mogły rozrywkowo spędzać czas oraz organizować urodziny.

Czy pandemia i obostrzenia oznaczają kres świętowania urodzin małego człowieka w towarzystwie przyjaciół oraz najlepszych koleżanek i kolegów? Czy to koniec uroczystego zdmuchiwania świeczek i mnóstwa prezentów? Czy dobrą opcją jest przełożenie urodzin na inny termin, gdy zagrożenie zachorowania się zmniejszy? Na szczęście nie musimy całkowicie rezygnować ze świętowania urodzin malucha - możemy to zrobić, ale inaczej niż do tej pory.

Podczas pandemii można zorganizować urodziny w bezpiecznych warunkach - w Internecie (czat grupowy na jednym z komunikatorów) lub w mniejszym gronie w domu, w większym gronie w ogrodzie lub w innym miejscu na świeżym powietrzu (parki rozrywki).

Dzieci uwielbiają kolory - warto zatem się postarać, by w miejscu urodzin pojawiły się barwne dekoracje i akcesoria urodzinowe. Można na tę okazję wypożyczyć tematyczne dekoracje i przenieść dzieci do dżungli, do oceanu, do „Krainy Lodu”.

Dzieci uwielbiają ruch i zabawę - jeśli rodzic nie ma pomysłu, w jaki sposób zaaranżować ich czas, może wynająć animatora (mobilne urodziny taką opcję posiadają).

Opcji na zorganizowanie urodzin podczas pandemii jest wiele. Warto zdać się na pomysły firm, które specjalizują się w organizowaniu przyjęć dla małych solenizantów. Firmy te bowiem nie tylko wiedzą, jakie potrzeby mają dzieci - wiedzą jak na nie odpowiedzieć, także w najbardziej nietypowych warunkach.