Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2022 | 16 marzec
Gdzie zorganizować Komunię?

Pierwsza Komunia jest niezwykle ważnym wydarzeniem duchowym w życiu młodego człowieka, jak i jego rodziców. W jaki sposób zorganizować przyjęcie, aby spełnić oczekiwania dziecka i jego gości, a przy tym podkreślić rangę tego wzniosłego dnia? Wszystko zależy od budżetu.


Przyjęcie komunijne w restauracji
Zaletą uroczystego obiadu w restauracji jest wygoda, gdyż przygotowanie posiłków i dekoracji spada na personel restauracji. My musimy tylko wybrać menu, przy którym i tak możemy skorzystać z pomocy obsługi lokalu. Na pewno też odpadnie nam ograniczenie związane z ilością zaproszonych gości, gdyż nie będzie sytuacji, że dla kogoś zabraknie nam miejsca. Organizacja przyjęcia komunijnego w restauracji pozwala nam również zaoszczędzić wiele cennego czasu oraz skupić się tylko i wyłącznie na dziecku oraz jego gościach. Ważnym wydaje się fakt, iż przyjęcie komunijne w takim miejscu pozwala na zdecydowanie lepsze i łatwiejsze zaplanowanie swojego budżetu. Wada takiego rozwiązania to wyższe koszty, menu z listy oraz bardziej oficjalny charakter wydarzenia.

Przyjęcie komunijne w domu
Zaletą uroczystego obiadu w domu jest domowa kuchnia i atmosfera. Jak wiadomo, miłośników tej pierwszej nie brakuje. Dzieci również dużo swobodniej czuć będą się w warunkach domowych niż w lokalu. Przyjęcie komunijne można zaplanować we własnym mieszkaniu albo poprosić kogoś z rodziny o udostępnienie przestrzeni. Argument na tak to niski koszt organizacji całej uroczystości. Koszty zależeć będą przede wszystkim od wymyślonego menu. Jeśli planujemy zaprosić więcej osób, warto zastanowić się nad wypożyczeniem krzeseł, stołów czy innych akcesoriów. Wadą organizacji przyjęcia w domu jest ogrom pracy. Taka uroczystość wymaga odpowiedniego zaplanowania i zaangażowania. Warto pomyśleć o kimś do pomocy, gdyż samodzielne gotowanie, obsługa gości i sprzątanie, może okazać się ponad nasze siły, a nam zwyczajnie braknie czasu na celebrowanie z naszym dzieckiem.

Przyjęcie komunijne w wynajętej sali
Możemy połączyć obie powyższe formy w jedną i wynająć salę bankietową z możliwością korzystania z zaplecza kuchennego. Dużą zaletą tego rozwiązania jest dostępność rozwiązań, których nie posiadamy na wyłączność jak np. duża kuchenka, czy dwa piekarniki. Możemy wynająć salę na 15 lub 80 osób, więc nie musimy martwić się o liczbę gości, jakich chcemy zaprosić. Wynajęta sala będzie także miejscem bardziej kameralnym niż restauracja. Sale znajdujące się w mniejszych miejscowościach można wynająć w bardzo przystępnej cenie. Wadą tego rozwiązania jest cena wyższa niż w domu oraz w przypadku braku możliwości samodzielnego przygotowania posiłków - konieczność zamówienia cateringu.

Przyjęcie komunijne pod namiotem w ogrodzie
Uroczystość organizowana pod namiotem w ogrodzie jest bardzo klimatyczna i urokliwa. W takim miejscu łatwo również zorganizować atrakcje dla dzieci. Otoczenie roślinności sprawi, że goście będą czuli się komfortowo, a wyjątkowy klimat i scenerię można utrwalić na pamiątkach w postaci zdjęć. Przyjęcie takie może popsuć niestety zła pogoda, zatem należy pomyśleć o rozwiązaniach awaryjnych, aby nie trzeba było przedwcześnie go zakończyć.