Dom
Oferta
Inspiracje
Zaloguj się
2021 | 21 listopad
Dlaczego warto robić zdjęcia

Dlaczego warto robić zdjęcia, czyli o dokumentowaniu ważnych chwil słów kilka.

Przez ostatni rok każda z nas zaczęła znacznie więcej czasu spędzać w zaciszu swojego domu. W tym okresie pewnie trzy razy przemeblowałaś mieszkanie, zaczęłaś ćwiczyć, upiekłaś ciasta, które zawsze chciałaś upiec, ale nigdy nie miałaś na to czasu, zrobiłaś generalne porządki. A ile razy podczas deszczowej pogody usiadłaś ze swoją rodziną i śmiejąc się, przeglądałaś stare albumy ze zdjęciami?

Wspomnienia to niesamowita rzecz, której nikt nie jest w stanie nam odebrać.

Chyba każdy zgodzi się, że dzięki zdjęciom jesteśmy w stanie wierniej odtwarzać nawet odległe momenty z przeszłości. Dawniej, każde pstryknięcie aparatu było na wagę złota. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, możemy tak naprawdę cykać zdjęcia bez ograniczeń. Przecież nie musimy pamiętać nawet o zabraniu aparatu fotograficznego. Każdy smartfon ma wbudowany aparat, którym niejednokrotnie możemy zrobić lepsze zdjęcia niż prostą cyfrówką. Oczywiście pojawia się też opcja pomocy ze strony specjalisty. Wynajęcie fotografa na przyjęcie urodzinowe zaowocuje wieloma świetnymi ujęciami, nie mniej jednak to już bardziej kosztowna przyjemność. Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się okolicznościowe sesje zdjęciowe. Ich koszt zaczyna się od 200 zł. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert w zróżnicowanych cenach, a inwencja twórcza fotografów nie zna granic! W internecie można znaleźć naprawdę przecudowne zdjęcia dzieci w ciekawych aranżacjach.

Jednak pamiętajmy o tym, że elektroniczna kopia nie zastąpi papierowej odbitki. Dlatego po każdym przyjęciu, warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszych ujęć i wywołanie ich w punkcie fotograficznym. Cena jednej odbitki (w popularnej sieci sklepów fotograficznych) wynosi około 40 groszy, a korzyści z sumiennego prowadzania rodzinnego archiwum są nieporównywalne do takiego wydatku. Gdy wszystkie pomysły na zabawy się wyczerpią, możecie zaproponować swoim pociechom stworzenie unikatowego albumu z użyciem przyborów biurowych, które macie w domu.

Bardziej innowacyjni artyści mogą posunąć się do użycia mniej konwencjonalnych materiałów jak np. pomalowany surowy makaron!

Inpirujące pomysły

Ciekawym pomysłem jest coroczne powtarzanie tego samego ustawienia do urodzinowego zdjęcia.

Pozwoli nam to uchwycić, jak nasze szkraby z roku na rok zmieniają się i dorastają. Gdy przyjdzie czas 18. urodzin naszej pociechy, będziemy mogły wywołać wszystkie 18 zdjęć i umieścić je w albumie lub zrobić oryginalny kolaż!

Jestem przekonana, że taki gest wywoła uśmiech na twarzy (a może nawet łzę wzruszenia) każdego jubilata czy jubilatki osiągającego pełnoletność. Nie mówiąc już o rodzicach i dziadkach.

Dlaczego warto robić zdjęcia?

Ponieważ utrwalą one piękne chwile, które ułomność pamięci będzie starała się nam zamazać. Tak niewiele trzeba, by wykonać zdjęcie, a ile radości będziemy mieć w przyszłości, powracając do dobrych wspomnień. Więc nie ma na co czekać! Idź do pokoju swoich dzieci i pstryknij parę fotek, by udokumentować ten piękny dzień.